11 dec 2023

Dodeljena priznanja za naučnu izuzetnost istraživačima Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu

U Pokrajinskoj vladi su 7. decembra 2023. godine dodeljena priznanja za naučnu izuzetnost istraživačima sa teritorije AP Vojvodine. Ukupno je dodeljeno 57 priznanja, u 22 oblasti, odnosno podoblasti, za rezultate postignute u 2022. godini.

Priznanja je najcitiranijim istraživačima koji su zaposleni u naučnoistraživačkim organizacijama na teritoriji AP Vojvodine uručio pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost prof. dr Zoran Milošević, koji je čestitavši dobitnicima izrazio zadovoljstvo jer je reč o najistaknutijim predstavnicima naše akademske zajednice.

Nagrađeni najcitiraniji istraživači sa našeg fakulteta u oblasti ekonomskih nauka su prof. dr Radivoj Prodanović i prof. dr Branislav Dudić, dok je treću godinu za redom nagrađeni najcitiraniji istraživač, laureat u oblasti biotehnologije i poljoprivrede prof. dr Nikola Puvača, dr sci. vet. med.

Ovom prilikom fakultet čestita svojim profesorima i želi puno uspeha u daljem naučno-istraživačkom radu.